Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

v-kostolnom-sa-po-dlhom-case-behalo-pod-mracnami

V Kostolnom sa po dlhom čase behalo pod mračnami

Alena Michálková | 22.06.2017 | 2899x

Do zamračeného Kostolného si prišlo zasúťažiť na 2. kolo IKHL 27 družstiev  z toho 10 ženských.  Rýchla trať sľubovala pekné časy  veď najrýchlejší zostrek IKHL  bol zaznamenaný práve v Kostolnom  (PP Topolecká 13,50sek).  Po slávnostnom  zahájení súťaže a príhovore starostu obce Kostolné sa na štart postavilo ako to býva zvykom domáce mužstvo z Babulicovho vrchu A-čko, ktorý  dosiahli čas s veľkým prestrekom  16,07 PP, ale na ľavom prúd dosiahol čas 13,63 čo stačilo aj na najrýchlejší zostrek dňa .  Nasledovali muži s DHZ Prašník, ktorý v pozmenenej zostave zapísali čas 15,04 LP. Prvý 14-tkový čas predviedli muži zo Skalice, ktorí za pomoci strojníka z Drg. doliny zastavili časomieru na hodnote 14,76 PP. Dobre rozbehnutý útok mužov z Topoleckej  zastavila vytrhnutá prúdnica na pravej strane pričom posledným prúdom vody sa ľavemu prúdarovi podarilo zostreknúť za krásnych 13,55, ale muži nakoniec svoj útok nedokončili. Pekný pokus zaznamenali červeno-modrí borci z Drgoňovej doliny, keď zastavili časomieru na hodnote 14,72 PP  s prestrekom pričom LP  zastavil čas na hodnote 14,13. Pravému prúdarovi sa to paradoxne podarilo v obidvoch pokusoch takže Drgoňova dolina zapísala čas 14,72 sek a 4. miesto. 

V prvom pokuse si ženy zo Senice zabezpečili 3. miesto s časom 18,26 LP. Ďalej sa pekný prvý útok podaril ženám s Babulicovho vrchu, ich čas 17,85 PP sa ukázal ako víťazný a 16,55  LP sa dlho javil ako najrýchlejší  zostrek. Prekvapenie minulého kola DHZ Krakovany  po veľmi pekne rozbehnutom útoku dosiahli na ľavom prúde čas 14,17 sek, ale celkový čas 16,48 PP stačil na 12.miesto.  Víťazi minulého kola muži z Vrzavky skončili po dvoch nevydarených pokusoch až na 16. mieste. Neplatný pokus si odbehlo aj štvrté domáce družstvo žien B. Svoje pokusy nám takisto predviedli menej tradičné tými muži z Bučkovca, Višňového a Hrušového.

Druhé kolo sa opäť začalo útokom mužov z Babulicovho vrchu, ktorý zaznamenali víťazný čas  (14,06 PP). Mužov zo Senice určite potešil ich druhý pokus ktorý si výrazne polepšili a s časom 14,71 PP o chlp predbehli mužov z Drgoňovej doliny. Pokus o reparát v podaní Topoleckej dopadol  v celku dobre, keď s časom 14,57 PP obsadili konečné druhé miesto.

Ženy z Rudníka si svoj útok nevylepšili, ale ľavá prúdarka  zaznamenala najlepší útok medzi ženami 16,34 , keď skoro prekonala svoj minuloročný rekord na tejto dráhe  16,33 sekundy.

Muži Podbranč, ktorý po oslavách narodenín a postupu svojich dorasteniek na republikové kolo po prvom nedokončenom pokuse opravili svoj čas na 15,63 sek a skončili  siedmi.  Za zmienku stoja práve mladé holky z Podbranča, ktoré síce meškali , ale v prvom pokuse vypálili rybník s časom 17,92 sek a skončili druhé.

Všetkým víťazom gratulujeme a tešíme sa na stretnutie opäť o rok hádam tento raz v krajšom počasí.