Je spustená rezervácia poradia na: .

v-kostolnom-sa-opat-behalo-pod-zamracenym-nebom

V Kostolnom sa opäť behalo pod zamračeným nebom

Vladimír Michálek | 29.06.2018 | 2385x

Na 3. kolo sa do Kostolného zapísalo 23 družstiev ale odbehalo len 22, pretože hasiči z Hrnčiaroviec nad parnou nedorazili.

Po nástupe a porade veliteľov sa ako prví predviedli domáci muži A a svoj útok dokončili s časom 14.36 čo nakoniec stačilo až na 4. miesto. Pekný čas 18,01 predviedli ženy z Hrašného, za čo im patrila 2. priečka. Pekne rozbehnutý útok mala aj Topolecká muži, ale po sekundovom prestreku mali čo zlepšovať v druhom kole. Najrýchlejší útok súťaže predviedli muži Krakovany, keď zastavili časomieru na hodnote tesne za 13-tkovou hranicou, 14,01 pričom pravý prúdar si odniesol sošku za čas 13,67. Pod hranicu 14 sekúnd sa dostali už len po jednom prúdari z Topoleckej a Babulicovho vrchu, bohužiaľ vždy len na jednom prúde. V prvom kole sa pekným útokom predviedli ženy z Drgoňovej doliny s časom 18,72 a ženy z Prašníka si s časom 20,22 zabezpečili piate miesto.

V druhom kole sa domáci pokúsili o zlomenie 14-tkovej bariéry, ale ako bolo spomenuté, podarilo sa to len pravému prúdarovi, pričom ľavý smolne nezapojil svoj spoj. Topolecká mala dobre rozbehnutý aj svoj druhý pokus a tentokrát ho premenila na druhé miesto s časom 14,08. Krásne vyrovnané zostreky sa oplatili mužom z Rudníka, ktorí s časom 14,27 obsadili tretiu priečku. Prestrek z prvého kola si muži z Drgoňovej doliny napravili a s časom 14,43 skončili na 5. mieste. V mužskej kategórii malo 14-tkový čas až 8 tímov, keď sa sem dostali aj muži z Vrzavky, Prašníka a Vrbového. Zaváhali muži zo Senice a Podbranča, keď im nevyšli útoky podľa ich predstáv. Polianka ako jediná nedokončila ani jeden útok.

V druhom kole si ženy počínali nasledovne: Z Rudníka vystrelili ako blesk a zastavili časomieru s časom 17,08 a ľavá prúdarka si s časom 16,75 odniesla sošku za najrýchlejšiu prúdarku. Svoj prvý pokus si vylepšili ženy z Babulicovho vrchu na 19,12 čo im vynieslo 4. miesto. Na súťaži sa nedarilo ženám z Podbranča, ktoré prestrek odsunul na posledné miesto a ženám z Vrbového, ktoré sa tento rok zatiaľ nerozbehli. Takže prvé tri miesta obsadili muži Krakovany, Topolecká a Rudník, u žien Rudník, Hrašné a Drgoňova dolina.

Počas súťaže boli pripravené aj vedľajšie disciplíny pre deti aj dospelých ktoré však pre nepriazeň počasia neboli využité a výborné občerstvenie za ktoré treba pochváliť aktívnych členov zboru ako aj zmrzlina. Po vyhodnotení súťaže prebehli pre pobavenie zmiešané útoky mužov z Babulicovho vrchu, Rudníka a Vrbového, žien z Babulicovho vrchu za podmienky že si súťažiaci museli vymeniť ich štandardné pozície. A tak sa stalo že namiesto koša bežal prúd a rozdelovač robil strojníka a podobne. Nakoniec vyhrali domáci, ktorí sa o výhru podelili .Poďakovanie patrí usporiadateľom, rozhodcom, súťažiacim za ich výkony a slušné správanie a divákom, že si na túto vydarenú akciu našli čas.

Aj keď nás mrzí že nevyšlo počasie a nepadali trinástkové časy v kategóríí mužov a šestnástkové v kategórii žien, meškali sme s vyhodnotením a nepodarili sa nám výsledkové listiny, tak dúfame že sa vám súťaž páčila a tešíme sa na ďalších súťažiach IKHL a o rok u nás v Kostolnom.