Je spustená rezervácia poradia na: .

pohar-starostu-obce-kostolne

Pohár starostu obce Kostolné

DHZ Babulicov Vrch | 13.09.2021 | 1019x

Tento rok to vyšlo a do Kostolného si prišlo o pohár starostu obce zasúťažiť 13 mužských a 6 ženských družstiev.

Počasie vyhovovalo, takmer bez vetra, slnečno ale nie veľmi teplo. Pekná trať umožňovala predviesť umenie každého tímu. Aj keď bolo veľa družstiev takých, ktoré boli radi že sa poskladali, dôkazom bolo 24 prestupov. Rôzne okolnosti spôsobili že sa nedarilo hlavne v ženskej kategórii. Ženám z Babulicovho vchu stačil na víťazstvo čas 18,81 z prvého pokusu. Podbranč, Hrašné a Prašník dokázali dať 19- tku tiež ale boli sme zvyknutí na lepšie výsledky. Napokon aj prúdarke z Babulicovho Vrchu stačil na ocenenie pre najrýchlejšiu čas 18,18.

V mužskej kategóríí to bolo o málo lepšie, Pavlice, jasný líder tohto ročníka zadelil čas 13,96 hneď v prvom kole. Na tento čas nedokázal nikto odpovedať a tak sa za nich dostali domáci z Babulicovho vrchu časom 14,30 a Podbranč Horná Dolina s časom 14,53. Ďalšie štrnástkové časy predviedli ešte Vrzavka, vzácny hostia z DHZ Hoštiná, Prašník a Babulicov vrch „C“ ktorý bol vlastne minuloročné „A“ a na túto súťaž sa im podarilo dať sa dokopy.

Najrýchlejšieho prúdara bral pravý prúdar z Pavlíc.

Tento rok sme boli radi že sme súťaž vôbec mohli zorganizovať a tak sme nepripravili žiadny sprievodný program ani doplnkové disciplíny. Napriek tomu to vyzeralo že občerstvenie chutilo a ľudia boli radi že sa stretli. Dúfam že sa všetci vrátili zdraví domov. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa o rok.