Je spustená rezervácia poradia na: .

o-putovny-pohar-dhz-rudnik

O putovný pohár DHZ Rudník

Barbora Juríková | 01.08.2018 | 2411x

V sobotu, 28. júla sa konalo už 8. kolo IKHL, nazvané aj ako súťaž „ O putovný pohár DHZ Rudník“. Na začiatku nám súťaž znepríjemnil dážď, ale ten sa rýchlo zmiernil. Väčšinu súťaže zostala obloha zatiahnutá, čo sa však ukázalo ako príjemná zmena oproti horúcemu ránu.  Celkovo sa na dráhe v Rudníku predviedlo 27 tímov, z toho bolo 18 mužských a 9 ženských.  Tak ako to bolo v predchádzajúcom kole, i na tejto súťaži sa zúčastnilo niekoľko tímov, ktoré našu ligu pravidelne nebehajú. Umiestnenie na prvých troch priečkach, v jednotlivých kategóriách bolo nasledovné:

Finančnú odmenu za prekonanie rekordu trate a zároveň prvé miesto si odniesol DHZ Pavlice s krásnym časom 13,73 s. Tento čas dosiahli v 2. pokuse. V prvom kole sa títo muži museli najskôr oboznámiť s našou dráhou, pričom útok bol ohodnotený písmenami ND, ale v druhom pokuse už nenechali nič na náhodu. Striebornú priečku obsadili muži z DHZ Sládkovičovo a bronz si od nás odnieslo družstvo z DHZ Drgoňova Dolina.

Čo sa týka ženskej kategórie, ženy z DHZ Sládkovičovo si hneď v prvom pokuse zaistili víťazstvo s časom 16,68 s. Druhý pokus už nepotrebovali, čo však nebol dôvod prečo sa v 2. kole nepostavili na štartovú čiaru. Možno by nám predviedli ešte vylepšený útok ale zranenie jednej z nich im to znemožnilo.  Striebro si odniesli ženy z DHZ Drgoňova Dolina s pekným 17-tkovým útokom a tretia priečka patrila žienkam z DHZ Podbranč Horná Dolina.

Víťazi si okrem pohárov za výhru v ligovom kole, odniesli i putovné poháre. Ocenenie pre najrýchlejšieho prúdara a prúdarku poputovalo domov s tímami, ktoré obsadili prvé priečky ( u mužov LP 13,59 s. a u žien LP 16,30 s.)

K organizácii súťaže: I keď rokmi stále ubúdajú ľudia, ktorí by sa nezištne podieľali nielen na organizácii súťaže, ale i na chode samotného DHZ, stále sú tu členovia, ktorí robia všetko preto, aby ste sa u nás cítili dobre a aby bolo všetko pripravené ako má byť. Človek sa učí na vlastných chybách a my sa snažíme každý rok odstrániť nedostatky, ktoré sa vyskytli v minulých ročníkoch. Oproti súťažiam na ihriskách to máme komplikovanejšie, ale snažíme sa, aby Vám nič nechýbalo. Dúfame, že tento rok to s nami mali ľahšie najmä dámy, nakoľko sme zbudovali toalety, ktoré padnutý strom tak ľahko nezničí.

DJ, ktorý si pre nás pripravil fantastickú hudbu, a ktorého mohlo byť troška viac počuť si hovorí Kypo (Marián Jakubec). A výrečný a na našu ligu výborne pripravený komentátor sa volá Ivan Krúpa. Obom ďakujeme za skvelú spoluprácu. Nakoľko sme nemali stolovú časomieru potrebovali sme vždy niekoho, kto bude tú hlavnú resetovať. Škoda, že ako moji pomocníci sa tam striedali najmä muži, pretože tí sa niekoľkokrát stratili v očiach našej krásnej zdravoťáčky Určite si každý vybral i niečo chutné z nášho bufetu, o ktorý sa starali tiež samí skúsení ľudia. A možno ste si odniesli i jednu z cien, ktoré nám venovali do tomboly rôzny sponzori, ktorým takisto ďakujeme.

Dúfame, že sa o rok stretneme opäť na lúke u Porubských.