Je spustená rezervácia poradia na: .

o-pohar-primatora-mesta-stara-tura-5kolo-ikhl

O pohár primátora mesta Stará Turá - 5.kolo IKHL

Ivan Hutyra | 13.07.2019 | 1859x

Dňa 6.7.2019 sa v Drgoňovej Doline pri Starej Turej konalo tradične 5.kolo IKHL. Tento rok išlo o 16. ročník súťaže O pohár primátora mesta Stará Turá.

Súťaže sa zúčastnilo 22 tímov, z toho 14 v mužskej a 8 v ženskej kategórii. Už tradične súťažiacich touto súťažou sprevádzal nárazový vietor, ktorý komplikoval útok najmä pri terčoch. Situáciu ešte viac komplikovalo slnko, ktoré svietilo súťažiacim do očí. Jedná sa o veľmi ťažkú kombináciu a preto aj dosiahnuté časy neboli úplne ideálne.

Napriek veľmi ťažkým podmienkam niektoré ženské tými ukázali svoje kvality a terče padali aj so 17-kovými časmi. Na 3. Miesto tentokrát dosiahli ženy z DHZ Sládkovičovo, ktoré zastavili časomieru na hodnote 17,92s. Druhé miesto si odniesli domáce ženy z DHZ Drgoňova dolina ktoré dosiahli čas 17,74s. Najlepšie to napálili ženy z Podbranču-Hornej Doliny a súťaž vyhrali s časom 17,71s. Tieto ženy mimochodom vyhrali túto súťaž už aj minulý rok.

Najlepšou prúdarkou sa taktiež stala ľavá prúdarka z DHZ Podbranč Horná Dolina, ktorá zostrekla terč s časom 16,16s.

V mužskej kategórii padli za celú súťaž iba tri 14-kové časy. V prvom kole predviedli pekný útok chalani z DHZ Vrbové a to s výsledným časom 14,74 a obsadili 3.priečku na stupni víťazov. Ďalší útok ktorý sa vydaril bol od chlapov z DHZ Krakovany, ktorí s časom 14,68s obsadili 2.miesto. Najlepší útok v tomto ročníku predviedli muži z DHZ Vrzavka a s časom 14,34s si odniesli 1.miesto a putovný pohár primátora mesta Stará Turá.

Pohár za najrýchlejšieho prúdara si odniesol ľavý prúd z DHZ Sládkovičovo za čas 13,94s. 

V mene DHZ Drgoňova dolina ďakujem všetkým členom a priaznivcom hasičského športu za pomoc pri organizácii súťaže. V neposlednom rade chcem poďakovať súťažiacim aj rozhodcom za slušné správanie a dobrú atmosféru, ktorú vytvorili. Ďakujeme a tešíme sa na Vás v ďalšom ročníku IKHL.

DHZ Drgoňova dolina