Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

memorial-adrianky-boorovej

Memoriál Adrianky Boorovej

DHZ Prašník | 27.08.2021 | 1015x

3. kolo Inovecko-karpatskej hasičskej ligy a zároveň 3. ročník Memoriálu Adrianky Boorovej sa uskutočnilo 21.8.2021 po ročnej prestávke v Prašníku pod záštitou domáceho DHZ Prašník. 

 

Začiatok súťaže bol naplánovaný na 14tu hodinu, čo sa nám takmer na minútu presne podarilo splniť. Po nástupe, krátkom príhovore a porade veliteľov sme sa mohli vrhnúť na samotné útoky. Súťaž odštartovalo práve domáce družstvo mužov z DHZ Prašník. Na trati sa nám postupne predstavilo dokopy 20 tímov, ktoré si medzi sebou pomerali sily. 

 

Medzi mužmi svoje prvenstvo  potvrdili chalani z Pavlíc, ktorí s časom 14:11 tento rok už tretíkrát v rade zvíťazili na ligovom kole a zatiaľ teda suverénne vedú v mužskej tabuľke. Ako to však pri tomto športe býva zvykom, rozhodujú častokrát len stotiny a svoje o tom vedia po našej súťaži aj páni z DHZ Babulicov Vrch, ktorí obsadili druhú priečku s časom 14:14 a teda prvenstvo ich minulo len o tri stotinky. Na treťom mieste sa umiestnili chalani z DHZ Ďurďové s časom 14:27, ktorým sa chceme veľmi pekne poďakovať že ku nám merali cestu a veríme, že sa im u nás páčilo. 

 

V ženskej kategórií zvíťazilo družstvo žien z DHZ Hrašné s časom 17:81 a týmto výkonom sa im podarilo prepísať dejiny ich tímu začo im samozrejme právom gratulujeme. A keď už som hovorila o tých stotinkách, rovnako ako muži dopadli aj ženy z DHZ Babulicov Vrch, ktoré takisto obsadili druhé miesto a to s časom 17:82! Čiže len o stotinu horším ako baby z DHZ Hrašné. Na treťom mieste sa umiestnili domáce dievčatá z DHZ Prašník s časom 18:54, ktorým sa s týmto výsledkom na domácej pôde podarilo získať cenné bodíky do tabuľky. 

 

Na súťaži samozrejme tradične nechýbala bočná súťaž o najrýchlejšie sanie. Medzi mužmi si prvenstvo odniesli chlapci z DHZ Ďurďové a medzi dievčatami rovnako ako v roku 2019 prvenstvo získali Barča s Aničkou z DHZ Podbranč Horná Dolina. 

 

Najrýchlejším prúdarom súťaže sa stal PP z DHZ Ďurďové s časom 13:84 a medzi ženami si titul najrýchlejšej prúdarky odniesol LP z DHZ Hrašné a to s časom 17:31.

 

V mene celého DHZ Prašník sa chcem aj touto cestou poďakovať všetkým sponzorom a ľudom, ktorí nám s prípravou súťaže pomohli aj v tejto stále zvláštnej – covidovej dobe. Pevne verím, že sa vidíme aj o rok ! 

 

DHZ Prašník