Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

memorial-adrianky-boorovej-

Memoriál Adrianky Boorovej

Kristína Miklovičová | 13.11.2023 | 510x

19.8.2023 sa už tradične konalo na pôde OŠK Prašník finále IKHL. Na súťaži sa stretlo celkovo 31 tímov, z toho 11 ženských a 20 mužských tímov.

 

Počasie aj trať boli ako stvorené pre nízke časy a v mužskej kategórií sme očakávali pekné výsledné trinástky. Najviac sa k tomuto času priblížil víťazný mužský tím z Paty, ktorý svoj útok dokončil s časom 14:08 na LP (13:48 PP). Na druhom mieste sa umiestnili muži z Pavlíc s časom 14:17 a tretie miesto brali domáci muži DHZ Prašník s časom 14:25.

 

V mužskej kategórií bolo o víťazovi rozhodnuté už pred Memoriálom avšak boj sa odohrával medzi DHZ Topolecká a Vrzavka o tretie miesto. V ženskej kategórií prebiehal boj o prvú priečku. Medzi prvým a druhým priebežným miestom bol rozdiel 7 bodov, čo by ešte dokázalo zamiešať kartami.

 

Domáce ženy z DHZ Prašník však nič nenechali na náhodu a už po prvom pokuse sa ujali vedenia s výsledným časom 17:19 na PP (16:71 LP). Na druhom mieste sa umiestnili ženy DHZ Topolecká B s časom 17:76 a tretie miesto brali ženy z DHZ Jablonka s časom 18:08.

 

Ženy z DHZ Babulicov Vrch na Memoriáli dokončili pokus s časom 18:56 a umiestnili sa na piatej priečke. Na prvenstvo v lige to síce nestačilo, no poistili si druhú priečku čo vzhľadom na to, že dievčatá sa so súťažením na našej súťaži definitívne rozlúčili je krásny výsledok. Babám ďakujeme za všetky tie roky čo s nami IKHL behali, každý kto ich pozná vie, že sa nemajú za čo hanbiť. Síce nás mrzí, že už ich na súťažiach neuvidíme, ale prajeme im veľa úspechov v osobných životoch.

 

Ani na Memoriáli samozrejme nechýbalo ocenenie najrýchlejších prúdarov. V mužskej kategórií zvíťazil Samuel Sabler (DHZ Pata) s časom 13:48 a v ženskej kategoórií Patrícia Nevoralová (DHZ Babulicov Vrch) s časom 16:65.

 

Tento rok znova zobrala liga pod svoje krídla obľúbenú vedľajšiu súťaž o najrýchlejšie sanie. V mužskej kategórií zvíťazili chalani z DHZ Pavlice a u žien si prvenstvo vzali dievčatá z DHZ Topolecká.

 

Po vyhodnotení výsledkov Memoriálu sme prešli na vyhodnotenie celkového poradia v lige za rok 2023

V ženskej kategórií sa tímy umiestnili nasledovne :

5. DHZ Jablonka

4. DHZ Hrašné

3. DHZ Rudník

2. DHZ Babulicov Vrch

1. DHZ Prašník

V mužskej kategórií sa tímy umiestnili nasledovne :

5. DHZ Bošáca

4. DHZ Topolecká

3. DHZ Vrzavka

2. DHZ Babulicov Vrch

1. DHZ Pavlice

Najrýchlejšou prúdarkou ligy sa stala Ivana Bozalková (DHZ Rudník) a u mužov to bol Marcel Jonáš (DHZ Pavlice)

 

Dovoľte mi na záver touto cestou poďakovať všetkým, ktorí pomohli s organizáciou Memoriálu Adrianky Boorovej, a takisto sponzorom IKHL za to, že aj vďaka im pomoci sme mohli všetci spoločne odbehať už 12ty ročník Inovecko Karpatskej hasičskej ligy. Tešíme sa znova o rok !