Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

hasicska-sutaz-o-pohar-riaditela-lesoturu

Hasičská súťaž o Pohár riaditeľa Lesoturu

Alena Valentová | 17.07.2017 | 2465x

Hasičská súťaž o „Pohár riaditeľa Lesoturu“ a zároveň 3. kolo IKHL 2017 sa konala 24.06.2017 o 13:00 hod. v Topoleckej smerom na chatu Kamenný most. Súťaže sa zúčastnilo 27 družstiev, z toho bolo 8 ženských. Počasie hasičom tento rok prialo, bolo príjemne „horúco“. Toto počasie sa podpísalo aj na neprítomnosti hasičov z Vŕbového, ktorí boli povolaní na hasenie požiaru. Na súťaž hasičom im podarilo prísť počas prvého kola. Celkový priebeh súťaže nabral svižné tempo. Družstvá si plnili svoje povinnosti svedomito a aj vďaka tomu išlo všetko ako malo. Na začiatku druhého kola si domáca DHZ upravila svoj nepodarený pokus z prvého kola. Na nešťastie pre domácich hasičov došlo počas druhého kola k poruche časomiery, čo znamenalo po dohovore s organizátorom a rozhodcami súťaže anuláciu druhého kola. Podľa pravidiel IKHL sa v takomto prípade do výsledkovej listiny započítavali časy z prvého kola.

 

Tohtoročný pohár riaditeľa Lesoturu si odniesli v kategórii muži hasiči z Babulicovho Vrchu s družstvom A. Druhé miesto obsadili hasiči z Rudníku a na 3. mieste skončili hasiči z Drgoňovej Doliny. V kategórii ženy dominovali hasičky z Babulicovho Vrchu, ktoré si vybojovali 1. miesto. Druhé miesto v celkovom poradí patrilo hasičkám Firesport Family Senica A a na 3. mieste skončili hasičky z Drgoňovej doliny. Najrýchlejším prúdarom na mierne stúpajúcej trati sa stal v mužskej kategórii hasič na ľavom prúde z Krakovian a to s časom 14,62, v ženskej kategórii sa najrýchlejšou prúdarkou stala taktiež ľavá prúdarka s časom 18:59 z Babulicovho Vrchu. Netreba však pozabudnúť, že na týchto časoch sa podielalo celé družstvo, ktoré podalo skvelý výkon.

 

Domáci hasiči z Topoleckej obsadili 16. miesto, ale nálada a odhodlanie neopadlo, pretože na radu prišla voľná zábava pri dobrej hudbe a občerstvení. V tento pekný slnečný deň bol zabezpečený „zavlažovací systém“, ktorý počas horúčavy využili najmä deti.

 

Každý organizátor vie, že usporiadať akciu pre veľký počet ľudí je náročné a bez pomoci a nadšených fanúšikov a priateľov, ktorí sú ochotní bez nároku na odmenu vždy priložiť ruku k dielu, to nie je možné. Preto si veľmi vážime a sme hrdí na to, že takí ľudia stoja a podporujú našu DHZ Topolecká a pri tejto príležitosti by sme sa im chceli poďakovať.

 

Mgr. Alena Valentová, predseda DHZ Topolecká