Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

9kolo-ikhl-v-hrasnom

9.kolo IKHL v Hrašnom

Daniela Dršková | 16.08.2018 | 2144x

Dňa 11.8.2018 sa konalo už 9. Kolo IKHL a zároveň súťaž o putovný pohár starostu  obce Hrašné. Keďže sa súťaž konala na ihrisku, všetci sme predpokladali, že o pekné časi nebude núdza. Počasie sa s nami troška zahralo a doobeda to vyzeralo všelijako, vlastne ako vždy, no potom sa vyčasilo a myslím že podmienky pre kvalitné výkony boli viac ako priaznivé.

Prezident IKHL Peter Boor spolu so ženami z DHZ Hrašné  ešte pred prvým útokom pokrstili šampanským ,,štartovaciu bránu“ , ktorá nás bude sprevádzať už každým kolom IKHL.

 Súťažných tímov sa zúčastnilo 22. V mužskej kategórii  14 družstiev a ženských bolo prihlásených 9 družstiev no ženy z Vrbového nedorazili. DHZ Sládkovičovo sa v našej lige asi zapáčilo a tak navštívili aj toto kolo, kde muži opäť zvíťazili s účastným 13tkovým časom v oboch útokoch (výsledný čas 13,63). Druhú priečku obsadil Babulicov Vrch (14,85) ktorý majú viac ako našlápnuté na obhajobu minuloročného víťazstva celej IKHL. Tretiu priečku obsadila a hlavne prekvapila Cetuna (14,34).  Ostatné požiarne útoky, boli tiež veľmi vydarené a vyrovnané, keďže prvých 7 tímov malo 14tečku. Najlepšieho prúdara získal PP z DHZ Krakovany s časom 13,47.

V ženskej kategórii to bolo ešte viac vyrovnané, padali samé 17tky. Prvé miesto obsadili ženy z DHZ Babulicov Vrch (17,58), Druhé miesto Drgoňova Dolina (17,60) a tretie miesto Podbranč Horná Dolina (17,61).  Prekvapila LP z DZH Hrašné, ktorej sa podarila prvá 16tka a nebola v túto sobotu jediná. A ako už býva zvykom najlepšiu prúdarku získala LP z DHZ Rudník (15,95), tento obdivuhodný čas sa jej zadaril pri útoku so ženami s DHZ Sládkovičovo.

Dodatkovú súťaž o najmenší časoví rozdiel medzi prvým a druhým pokusom vyhrali muži z Krakovian iba 0,02s a ženy z Babulicovho Vrchu 0,20s.

Počas súťaže si mohli všetci pochutiť na cigánskej, guláši či pečenej klobáske, ktorú si pre vás pripravil už skúsený personál. Taktiež sa mohli schladiť pri výčape či pochutnať si na vynikajúcej kávičke. DHZ Hrašné chce poďakovať všetkým členom, ktorý priložili ruku k dielu a pomohli zorganizovať tuto súťaž.

Mne ostáva len dúfať že chutilo a že sme pripravili pre Vás či už súťažiacich či divákov príjemnú a zaujímavú súťaž, pekné prostredie a popoludnie. Vidíme sa opäť o rok.