Je spustená rezervácia poradia na: .

7-kolo-ikhl-vo-vrbovom

7. kolo IKHL vo Vrbovom

Veronika Marciusová | 24.07.2018 | 2130x

V sobotu 21.7.2018 sa vo Vrbovom konal 12. ročník hasičskej súťaže O pohár primátorky mesta Vrbové a zároveň 7. kolo IKHL. V tento horúci letný deň sa na trávnatej ploche mestského štadióna stretlo 29 súťažných družstiev, ktoré si zmerali sily v ženskej a v mužskej kategórii. Štartovaciu listinu doplnili okrem ligových stálic aj viaceré tímy z bližšieho či skôr vzdialenejšieho okolia.

Priesvitná nádrž na vodu spolu so svedomitou prácou rozhodcov sa podpísali pod viacero vztýčených červených vlajok, no záverom súťaže malo každé družstvo dosiahnutý svoj výsledný čas. Trávnatá plocha ihriska sa ukázala už druhý rok ako mimoriadne rýchla trať, čo sa odrazilo aj na celkových výsledkoch.

V ženskej kategórii sa z 10 súťažných družstiev podarilo vybojovať víťazné trofeje ženám z DHZ Sládkovičovo s výsledným časom 16,64s. Strieborné medaile si odniesli ženy z DHZ Hrašné a tretie miesto získali ženy z DHZ Babulicov Vrch.

V mužskej kategórii sa bolo na čo pozerať. Muži z DHZ Pavlice suverénne zvíťazili s výsledným časom 13,57s. Druhé miesto obsadili muži z DHZ Topolecká a ocenenia za tretie miesto získali muži z DHZ Babulicov Vrch.

Družstvá umiestnené na stupienkoch víťazov si odniesli putovné poháre, trofeje za jednotlivé umiestnenia, finančnú odmenu, vecné ceny a všetci členovia víťazných družstiev boli odmenení medailami.

Takisto bola vyhodnotená aj súťaž o najlepšieho prúdara a prúdarku. Najrýchlejšie zostreknutý terč patril v ženskej kategórii už tradične Terézii Svatoňovej z DHZ Rudník, ktorá zastavila časomieru s časom 16,25s. Z mužov získal pohár pre najlepšieho prúdara Daniel Kubkovič z DHZ Pavlice s neuveriteľným časom 12,83s, čím vytvoril absolútny rekord IKHL. Víťazi si odniesli okrem trofejí aj darčekové koše s cenami pre celý tím a varešky pre horších prúdarov.

Okrem najrýchlejších boli tento rok ocenení aj tí prúdari, ktorým sa podarilo zostreknúť terče s čo najmenším časovým rozdielom. V ženskej kategórii sa to podarilo ženám zo Sládkovičova, ktoré dosiahli rozdiel len 0,01s. V mužskej kategórii bol najtesnejší zostrek s časovým rozdielom 0,04s a podaril sa mužom z Prašníka. Víťazi získali jedinečné ocenenia vlastnej výroby a darčekové koše pre celý tím.

Počas celého dňa si súťažiaci i fanúšikovia mohli pochutnať na dobrom jedle, schladiť sa pri nápojoch, ale aj pomaškrtiť na cukrovej vate či dobrej kávičke. Tí športuchtivejší mali možnosť zúčastniť sa bežeckých pretekov, ktoré sa konali po skončení súťaže.

DHZ Vrbové ďakuje všetkým členom za pomoc pri organizovaní súťaže a zúčastneným družstvám za disciplínu a plynulý, bezproblémový priebeh súťaže. Tešíme sa na Vás znova o rok na ďalšom ročníku.