Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

7-kolo-ikhl-vo-vrbovom-2019

7. kolo IKHL vo Vrbovom 2019

Veronika Švarcová | 17.07.2019 | 2534x

Víkend nabitý ligovými súťažami je za nami. Po sobotnom  6. kole IKHL v Cetune sa v nedeľu 14.7.2019 vo Vrbovom konal 13. ročník hasičskej súťaže O pohár primátorky mesta Vrbové a zároveň 7. kolo IKHL. Na trávnatej ploche mestského štadióna sa opäť po roku stretlo 25 súťažných družstiev,
ktoré si zmerali sily v ženskej a v mužskej kategórii. .

 

Trávnatá plocha ihriska opäť nesklamala, súťažiacim poskytla kvalitný podklad pre ich športové výkony a krytá tribúna dopriala divákom skvelý výhľad ako i ochranu pred slnkom.

 

V ženskej kategórii sa z 9 súťažných družstiev podarilo vybojovať víťazné trofeje ženám z DHZ Sládkovičovo s výsledným časom 16,85s, čím obhájili minuloročné prvenstvo. Druhú priečku obsadili ženy z DHZ Podbranč Horná Dolina (17,66s) a tretie miesto získali ženy z DHZ Hrašné (18,04s).

 

V mužskej kategórii sa v silnej konkurencii podarilo zvíťaziť domácemu tímu z DHZ Vrbové s výsledným časom 14,37s. Druhú priečku obsadili muži z DHZ Babulicov Vrch (14,39s) a ocenenia za tretie miesto získali muži z DHZ Krakovany (14,47s).

 

Absolútni víťazi v oboch kategóriach si odniesli putovné poháre, finančnú odmenu a súdok piva. Družstvá na stupienkoch víťazov získali trofeje za jednotlivé umiestnenia a všetci členovia víťazných družstiev boli odmenení medailami. Nezabudli sme ani na štvrté miesta, a tak si družstvo žien z DHZ Babulicov Vrch a tím mužov z DHZ Sládkovičovo odniesli balíčky plné chrumkavých zemiakových medailí v podobe zemiakových lupienkov.

 

Tradične sme vyhodnotili i súťaž o najlepšieho prúdara a prúdarku. Najrýchlejšie zostreknutý terč patril v ženskej kategórii Beáte Hulínovej z DHZ Sládkovičovo, ktorá zastavila časomieru s časom 16,61s. Z mužov získal opäť po roku pohár pre najlepšieho prúdara Dano Kupkovič z DHZ Pavlice s časom 13,39s, čím síce nepokoril svoj minuloročný rekord IKHL 12,83s, ale ukázal, že rýchle nohy v kombinácii so šikovnými rukami a poctivým tréningom prinášajú skvelé výsledky.

 

Okrem najrýchlejších boli i tento rok ocenení aj tí prúdari, ktorým sa podarilo zostreknúť terče s čo najmenším časovým rozdielom. V ženskej kategórii sa to opäť po roku podarilo prúdarkám zo Sládkovičova, ktoré dosiahli rozdiel 0,07s. V mužskej kategórii bol najtesnejší zostrek s časovým
rozdielom 0,04s a podaril sa prúdarom z Babulicovho Vrchu. Víťazné dvojice si odniesli jedinečné ocenenia vlastnej výroby.

 

Počas celého dňa si súťažiaci i fanúšikovia mohli pochutnať na dobrom jedle či uhasiť smäd nápojmi. DHZ Vrbové ďakuje všetkým členom za pomoc pri organizovaní súťaže a všetkým zúčastneným družstvám za disciplínu a plynulý, bezproblémový priebeh súťaže.

Tešíme sa na Vás znova o rok na ďalšom ročníku.