Je spustená rezervácia poradia na: .

7-kolo-ikhl-2017-cetuna

7. kolo IKHL 2017 - Cetuna

Denisa Zelková | 14.08.2017 | 2265x

7.kolo súťaže IKHL je za nami. Súťaž o putovný pohár Pegasimu a poháre hasičov Cetuna sa konalo  v Cetune dňa 29.7.2017. Za horúceho letného počasia sa súťaže zúčastnilo 17 mužských družstiev a  10 ženských družstiev. Tento rok sa našej súťaže po prvý krát  zúčastnilo hasičské družstvo z okresu Pezinok,  DHZ Karpaty. Prišli trošku neskôr, ale to im nezabránilo vtom, aby nám predviedli svoj úspešný útok.

 Pre najmenších návštevníkov sme mali pripravené atrakcie skákací hrad i trampolínu, kde sa detičky mohli do sýtosti vyblázniť a trošku vybiť svoju energiu.  Tí starší, si mohli pozrieť krásy nášho kraja, a to  z výšky. Vrtuľník bol pripravený odviesť všetkých,  ktorí  sa chceli pokochať výhľadom. Pre tých, ktorí sa boja výšok bola pripravená už tradičná tombola. Pokiaľ ste vyhladli alebo vysmädli mohli ste sa osviežiť v našich bufetoch. U nás je zvykom pripravovať langoše, no tento rok tiež kapustnicu a rezne. Veď, kto nemá rád teplý rezeň s chlebom a uhorkou.  Mňam.

Medzitým naši hasiči dokončovali jeden útok za druhým. Občas sa darilo, občas nie, ale taký už je hasičský šport. Najrýchlejšie družstvá boli ocenené krásnymi pohármi. Súťaž o putovný pohár Pegasimu vyhrali  za svoj výkon chalani z DHZ Topolecká.  Ženy sa umiestnili v tomto poradí . Na 1. mieste DHZ Rudník s časom 17,54. Druhé miesto  DHZ Babulicov Vrch s časom 17,90 a  3. Miesto obsadili ženy z DHZ Drgoňova Dolina s časom 17,97.  Muži sa umiestnili na 1. Mieste DHZ Topolecká s časom 14,13 na 2. Mieste DHZ Drgoňova dolina s časom 14,53 a na 3. Mieste DHZ Babulicov Vrch A s časom 14,64.  Časy boli veľmi tesné a o naozaj rozhodovali desatiny, ale niekto musí byť prvý a niekto posledný, preto sme ani na tých posledných nezabudli. Družstvá, ktorým sa nedarilo boli ocenené pohárom s nápisom „NEVADÍÍÍ“. Súťaž o najrýchlejšieho prúdara a prúdarku vyhral hasič z Topoleckej a hasička z Rudníka, ktorí získali pamätný podnos  a klobásu. Po takom výkone sa predsa treba posilniť. A na záver sa konala tajná súťaž o to, ktoré družstvo poskladá najrýchlejšie svoju základňu.  Tu však neboli odmenení súťažiaci, ale ich tréneri, na ktorých sa často zabúda 

Na priebeh súťaže dohliadali rozhodcovia, ktorým by sme chceli poďakovať za účasť a pomoc  a takťiež sponzorom, ktorý nám každý rok pomáhajú . Bez nich by to nešlo. Dúfame, že ste si u nás užili prijemne strávenú sobotu a tešíme sa na vás aj o rok. Heslom našich súťaží je : „ ROBÍME TO PRE VÁS“  team DHZ Cetuna.