Je spustená rezervácia poradia na: .

6-kolo-ikhl-v-cetune

6. kolo IKHL v Cetune

Team Cetuna | 18.07.2018 | 2100x

Skončili sme 6. kolo IKHL v Cetune. Súťaže sa zúčastnilo 24 družstiev z toho 7 nežnejšieho pohlavia. Počasie nám nadelilo príjemných 28°C ( až na pár kvapiek vody v druhom kole), kedy sa trošku ochladilo a začali konečne padať lepšie časy. V prvom kole sa súťažiacim družstvám veľmi nedarilo, keďže  žiadny výsledný čas nebol pod 15 sekúnd. V druhom kole opäť ako prvý štartovali domáci. Tento krát ich časomiera nesklamala a spustila sa ( veru nás potrápila). Druhé družstvo odštartovalo úspešné pokusy. Chlapci z Vrbového dosiahli čas 14,88 čo bolo o stotinu horšie ako čas tretieho miesta na ktorom sa umiestnili hasiči z Drgoňovej Doliny 14,87. Striebornú priečku obsadili Babuličani A s časom 14,60. Prvé miesto tak ako i minulý rok vybojovali hašiči z Topoleckej s pekným časom 14,56. Za tento čas si odniesli i putovný pohár Pegasimu, ktorý im po tretom víťazstve za sebou v Cetune zostáva u nich doma. Gratulujeme!

Najrýchlejšie zostreknutý terč v súťaži mal  Jožko Kubečka z DHZ Topolecká s časom 13,68. Začo bol tak ako aj všetky prvé tri miesta odmenený ( dúfame peknými pohármi ).

Najrýchlejšou prúdarkou sa opäť ako i minulý rok stala Terézia Svatoňová, kedy zastavila časomieru na ľavom terči v druhom kole v čase 17,37.

Dvom ženským družstvám sa podarilo ukončiť útok pod 18 sekúnd, takže prvé boli dievčatá z Rudníka z výsledným časom 17,46. Na druhej priečke sa celkovo umiestnili dievčatá z Podbranč Horná Dolina s časom 17,89. Bronzovú cenu si odnieslo DHZ Hrašné s časom 18,82.

Boli aj takí ktorým sa nedarilo v oboch kolách, tak sme si pre nich pripravili cenu útechy na povzbudenie. Každé družstvo i rozhodcovia dostali pamätnú vlajočku ako propagáciu IKHL a spomienku na Cetunu 2018.

Tentokrát sme mali dve tajné ceny a to Fair-Play a cena pre posledné odchádzajúce družstvo. Fair-Play bola odovzdaná za vrátenie nájdeného smartfónu chalanom z Krakovian a keďže títo odchádzali za tmy ako poslední, získali tiež druhú tajnú odmenu.

Ľúto nám je len, že vrtuľník nedoletel- žiaľ nedá sa sedieť v dvoch kabínach naraz ( jednej označenie všetci dobre poznáme 00 ). Na vyplnenie času pre divákov aj súťažiacich sme pripravili tradičnú tombolu i tričká so šiltovkami pre našich skalných a v hojnom rade zastúpených fanúšikov (niektorí merali cestu z Columbie aj Nórska). Poďakovanie patrí aj motorkárom.

Ďakujeme všetkým čo súťažili alebo pomáhali a prajeme veľa úspechov v ďalších zápoleniach.

Team Cetuna.