Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

6-kolo-ikhl-2019-v-cetune-o-putovny-pohar-pegasimu-a-pohare-hasicov-cetuna

6. kolo IKHL 2019 v Cetune o putovný pohár PEGASIMU a poháre hasičov Cetuna

Igor Machovic | 25.07.2019 | 1998x

Tak ako minulý rok, tak aj tento sa konalo 6. kolo IKHL  v Cetune o putovný pohár PEGASIMU a poháre hasičov Cetuna ktoré zahájil velitel domácej DHZ spolu s prezidentom IKHL. Počasie nám z rána veľmi neprialo. V priebehu prvého kola útokov nám mrholilo, nikoho to však neodradilo od podania dobrých výsledných časov bez vážnych problémov, ale našťastie po prestávke prestalo pršať a súťažiaci sa mohli s chuťou pustiť do druhého kola pod slnkom zaliatou oblohou.

V ženskej kategórii  skončili na prvom mieste DHZ Podbranč Horná Dolina časom 17,18. Za nimi DHZ Babulicov Vrch s časom 18,79. Na bronzovej pozícii sa umiestnili DHZ Vrbové časom 18,90 a zemiakovú medailu si odniesli dievčatá z DHZ Prašník s časom 20,49, ktoré sme odmenili aspoň chutnými plackami keď už sa im nepodarilo získať pohár na stupni víťazov.

V silnejšej mužskej kategórii sa na prvom mieste umiestnili hasiči zo Sládkovičova s časom 14,13. Druhú pozíciu na stupni víťazov obsadili DHZ Podbranč Horná Dolina s výsledným časom 14,39. Tretiu priečku obsadili hasiči z Babulicovho Vrchu A-čko s časom 14,53. DHZ Topolecká sa na stupeň víťazov nedostala ale s dosiahnutým časom 14,56 sa umiestnili na štvrtom mieste. Pri prekonaní rekordu trate sme mali pripravené pre mužov i ženy poukazy na pobyt v Bešenovej, no ten žiaľ nepadol- venoval Agrothermal a PEGASIM Slovakia.

Ani tento rok nemohla chýbať tombola, pre niektorých obľúbená pre iných menej. Naši najmenší diváci boli obdarení hasičskými tričkami a šiltovkami, z ktorých mali veľkú radosť. Počas celej súťaže ste sa mohli občerstviť v našich bufetoch s tradičnými špecialitami pri hudobnom a moderátorskom sprievode DJ Stanleyho.

Chceli by sme srdečne poďakovať všetkým zúčastnením ako divákom tak aj súťažiacim, hasičom z Vrbového za zapožičanie časomiery, tak tiež hasičom z Prašníka, organizátorom, sponzorom, priateľom hasičského športu a hlavne za výkon rozhodcov počas celého súťažného dna.

Mrzí nás nepriazeň počasia pri ukončení súťaže a nástupu hasičských družstiev, ktoré aj napriek tomu prebehlo v priateľskej atmosfére s rozlúčkou a prianím šťastnej cesty domov a úspechov v ďalších kolách IKHL.