Je spustená rezervácia poradia na: .

5kolo-ikhl-firesport-family-cup

5.kolo IKHL Firesport Family CUP

Pavol Janík | 15.07.2017 | 2623x

Prvá polovica 6. ročníka IKHL je za nami. 5. kolo sa konalo v hasičskom areáli 1. ZŠ v Senici, kde sa zúčastnili najlepšie tímy okresov SE, MY, NM, PN a zavítali aj muži DHZ Schaeffler ako jediní z okresu SI.
Firesport Family Senica o.z. ako nováčik usporadúvavalo 8. júla svoj prvý ročník. Súťažilo sa nielen v požiarnom útoku, ale i v zapájaní polospojok na čas, kde vítazi mohli získať lístky na Cibula fest 2017, a taktiež o najrýchlejšieho prúdara a prúdarku súťaže a tí získali poukážky v hodnote 30€ na autodetailing.
V hlavnej kategoŕii sa bojovalo o veľkolepé putovné poháre, ale i zaujímavé vecné ceny (poukážky na footgolf pre víťazné tímy, či handmade terčíky symbolizujúce zdolanie rekordu tejto trate).
Betónový nábeh pred trávnatou traťou, nebol práve tým čo by vyčarilo úsmevy na tvárach súťažiacich a v prvom kole práve rekordy trate nepadali.
Krásne slnečný deň skomplikovali aj vrtochy počasia, ktoré na betónovom nábehu skúšali najmä mužov z Vrbového, ktorým ako jediným dážd stažoval podmienky na ich 1. pokus, dokončili ho s časom 17:33 (LP 16:28).
Pre ženy z Prašníka sa toto ligové kolo neskončilo priaznivo. Svoj prvý útok síce zabehli, dokončili, no nedopatrením porušili ligové pravidlo č. 5.4.3. (pred vykonaním útoku neodovzdali prestupový lístok a nezaplatili poplatok za prestup) ktoré znamenalo diskvalifikáciu a z tohto kola si odniesli 0 bodov.

Na pozície lídrov tabuliek sa po 5.kole vyšvihli tímy Babulicovho Vrchu v mužskej i v ženskej kategórii.
Tímy si svoje priebežné prvenstvo upevnili na Firesport Family CUPe už po prvom pokuse, ktorý babuličanky dokončili s časom 18:41 (LP 17:67) a s týmto časom sa umiestnili na 1. mieste.
Babuličania vo svojom prvom pokuse takmer prekonali ich vlastný rekord trate z minulého roka (14:19) a po prvom kole viedli s časom 14:37 (PP 14:31). Napokon im však stačil iba na 2. miesto v súťaži.
Tento čas prekonali na konci druhého kola muži z DHZ Topolecká, ktorí svojim bleskovým útokom 13:84 rekord trate pokorili a okrem putovného pohára si ich ľavý prúdar Daniel Kubečka odniesol aj sošku za najlepšieho prúdara Firesport Family CUPu, za zostreknutý čas 13:67.
Tretiu priečku v mužskej kategórii obsadili muži z DHZ Drgoňova Dolina, ktorým sa započítal výsledný čas ich druhého pokusu 14:49 (PP 14:21).

Najlepšou prúdarkou v ženskej kategórii sa už niekoľký krát v tomto ročníku stala Terézia Svatoňová z DHZ Rudník, ktorá najrýchlešie spomedzi všetkých prúdariek zostrekla terč už v prvom pokuse, s časom 16:52.
Spolu so svojím tímom obsadili ženy z Rudníka na súťaži 2. miesto s výsledným časom druhého pokusu 18:50 (LP 17:06).
Tretie miesto si odnášali nováčikovia tejto ligy, ženy z DHZ Podbranč Horná Dolina, ktoré svoj prvý pokus nedokončili, no druhý pokus ukončili s časom 18:85 (PP 18:29).
V ženskej kategórii si rekord trate 17:69 držia z 0. ročníka ženy A Firesport Family Senica.
Firesport Family Senica ďakuje všetkým sponzorom i členom za organizáciu 5.kola Inovecko Karpatskej hasičskej ligi a všetkým zúčastneným družstvám za disciplínovanosť a plynulý priebeh súťaže. Tešíme sa na Vás v daľšom ročníku Firesport Family CUP.
Nabudúce sa na Vás tešíme na 6.kole IKHL vo Vrbovom 22. júla 2017. Držíme palce.