Je spustená rezervácia poradia na: .

5-kolo-ikhl-v-drgonovej-doline

5. kolo IKHL v Drgoňovej doline

Lucia Liptáková | 09.07.2018 | 2140x

Dňa 7.7.2018 sa v Drgoňovej Doline konalo už 5.kolo IKHL a zároveň 15. ročník súťaže O pohár primátorky mesta Stará Turá.

Súťaže sa zúčastnilo úctyhodných 28 tímov, z toho 20 v mužskej a 8 v ženskej kategórii. Už tradične súťažiacich touto súťažou sprevádzal nárazový vietor, ktorý komplikoval útok najmä pri terčoch. Organizátori s týmto problémom však rátali, a snažili sa zmierniť tento problém pristavením nákladného vozidla za terče. Napriek tomu však veľa tímov nedosiahlo výsledky, aké chceli.

 

V prvom kole sa ženám veľmi nedarilo a aj krásne rozbehnuté útoky končili po prestrekoch väčšinou s časom nad 20 sekúnd. V druhom kole sa ženy ukázali a terče padali aj so 17kovými časmi. Ako prvým sa zadarilo ženám z Babulicovho Vrchu, ktoré zastavili časomieru v čase 17,85 a odniesli si 2.miesto. Potom sa predviedli ženy z Firesport Family Senica, ktoré dosiahli pekný čas 18,17 a v celkovom hodnotení súťaže skončili na 3.mieste. Na konci súťaže to napálili ženy z Podbranč-Horná dolina a súťaž vyhrali s časom 17,65.

Najlepšou prúdarkou sa stala Lucia Kobánová z DHZ Babulicov Vrch, ktorá zostrekla terč s časom 17,01.

 

V mužskej kategórii v prvom kole ako prví predviedli pekný útok chalani z DHZ Vrbové a to s výsledným časom 14,76, ktorý si v druhom kole vylepšili na 14,67 a obsadili 3.priečku na stupni víťazov. Ďalší útok ktorý sa vydaril bol od chlapov z Topoleckej, ktorí si suverénne prišli pre víťazstvo a dosiahli jediný trinástkový čas v súťaži a to 13,99. Za tento výkon si odniesli prvé miesto i putovný pohár. Tento čas je zároveň novým rekordom trate. Výkon Topolečárov sa pokúsili dobre rozbehnutým útokom v 2.kole prekonať muži z Krakovan, ktorým sa to síce nepodarilo, no odniesli si 2.miesto s krásnym časom 14,23. Nedá mi nespomenúť chalanov z DHZ Vrzávka, ktorí po vydarenom útoku skončili na 4.mieste a to s časom 14,84.

Pohár za najrýchlejšieho prúdara si odniesol Daniel Kubečka z DHZ Topolecká za čas 13,97.

Okrem súťaže v požiarnom útoku sa v Drgoňovej doline konali aj 2 doplnkové súťaže, a to Súťaž o najrýchlejšieho B-čkara/B-čkarku. A súťaž o najrýchlejšieho rozdeľovača/rozdeľovačku.

Tento rok sa najrýchlejším B-čkarom stal Tomáš Kvasničák z DHZ Radimov s časom 6,02. Najrýchlejším rozdeľovačom je Peter Ragan z DHZ Babulicov vrch s časom 5,64. A v ženskej kategórii je to Zuzana Skovajsová taktiež z DHZ Babulicov vrch s časom 7,19.

Ich úlohou bolo zapojiť 3 spoje a vybehnúť 15 metrov od základne.

 

V mene DHZ Drgoňova dolina ďakujem všetkým členom a priaznivcom hasičského športu za pomoc pri organizácii súťaže. V neposlednom rade chcem poďakovať súťažiacim aj rozhodcom za slušné správanie a dobrú atmosféru, ktorú vytvorili. Ďakujeme a tešíme sa na Vás v ďalšom ročníku IKHL.

DHZ Drgoňova dolina