Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

30rocnik-memorialu-milana-kadlecika-putovny-pohar-starostu-obce-podbranc

30.ročník MEMORIÁLU MILANA KADLEČÍKA / PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE PODBRANČ

Ing. Soňa Kadlečíková | 29.06.2023 | 282x

2.kolo IKHL sa konalo na ihrisku v Podbranči v sobotu 10.6.2022. Bol to jubilejný 30.ročník súťaže s názvom Memoriál Milana Kadlečíka o Putovný pohár starostu obce Podbranč. Zúčastnilo sa na nej spolu 30 hasičských družstiev – 10 ženských a 20 mužských. Počasie bolo all inclusive---bolo všetko—slnko, vietor, mraky, dážď, mrholenie. Napriek až 16 nedokončeným disciplínam (ženy 4 a muži 12) -- sa nikomu nič nestalo a súťaž sa s úsmevmi na tvárach navečer vyhodnoteniami ukončila. V kategórii ŽENY sa na prvom mieste umiestnila DHZ Babulicov Vrch (výsledný čas 2.pokus 18,03s). Na druhom mieste skončili ženy z DHZ Rudník (čas 18,08s) a tretie miesto si vybojovali domáce ženy z Podbranč Horná Dolina (čas 18,67s).  V kategórii MUŽI sa rozhodlo o víťazoch pri prvých pokusoch, keď DHZ Pavlice dosiahlo víťazný čas- 13,93s. Na 2.mieste sa umiestnili muži z DHZ Bošáca (čas 14,46s), na treťom mieste skončilo družstvo z DHZ Babulicov Vrch (čas 15,03s). Víťazom boli odovzdané poháre a absolútnemu víťazovi aj kryštálový Putovný

pohár. Najrýchlejší prúdar bol z DHZ Pavlice, 1.pokus – čas 13,64s – Marcel Jonáš. Prvenstvo medzi ženami si odniesla Monika Bahnová z DHZ Rudník, 1.pokus - čas 17,42s. Počas dňa prebiehala tiež súťaž o najsilnejšiu dvojicu (muži)  a štvoricu (ženy). Kto najdlhšie udrží mašinu na rukách. Za prvenstvo si odniesli tekutú odmenu z Pálenice od Varsíkov.
Počas celého dňa sa dodržiaval pitný režim v bufetoch, zahnať hlad sa dalo pri grilovaných klobásach, langošoch alebo „klasickej cigánskej pečienke“.

Ďakujeme všetkým za účasť, stretneme sa na ďalších kolách IKHL.