Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

3-kolo-ikhl-v-kostolnom

3. KOLO IKHL V KOSTOLNOM

Ján Ferianec | 30.06.2023 | 391x

Dňa 24.06.2023 sa uskutočnil 11. ročník súťaže o pohár starostu obce Kostolné a zároveň 3. kolo IKHL v momentálnom 11 ročníku.

Hasiči z Babulicovho Vrchu, ako už býva zvykom pripravili na ihrisku v Kostolnom peknú dráhu pre všetkých fanúšikov a nadšencov hasičského športu. Nebola núdza ani o jedlo, pričom už preslávený guláš alebo klobása naplnila žalúdok nejednému hladnému človeku. Samozrejme, nemohlo chýbať ani posilnenie v podobe piva alebo kofoly, o ktoré sa starali starší ale i mladší členovia hasičského zboru z Babulicovho Vrchu.

Celá súťaž prebehla bez väčších problémov. Hudba a dobrá nálada vytvorili príjemnú atmosféru. Možno niektorým priaznivcom chýbalo pekné slnečné počasie, no pretekárom a organizátorom viac vyhovovalo príjemné počasie pod mrakom a bez dažďa. Jedinou nepríjemnosťou bol občasný vietor, ktorý prúdarom dokázal znepríjemniť zostreky.

V ženskej kategórii vynikli ženy z Podbranču Horná Dolina, ktoré si po profesorsky odbehnutom druhom pokuse s časom 17,71 vybojovali prvé miesto ako i najrýchlejší prúd v ženskej kategórii s časom 17,46. Na druhom mieste sa umiestnili ženy z Hrašného, ktoré pred druhým pokusom mali rovnaký čas ako ženy z Prašníka a to 19,38. I keď svoj druhý pokus nevylepšili, výsledný čas horšieho pokusu im stačil na strieborné umiestnenie. Už vyššie spomínané ženy z Prašníka skončili na treťom mieste kedy len o vlások nestačili na druhé miesto kvôli horšiemu zostreku v druhom kole. Jednalo sa o vyrovnanú partiu medzi druhým a štvrtým miestom ktoré nakoniec obsadili domáce ženy Babulicov Vrch, kde rozdiel medzi týmito miestami bol len 0,06 sekundy.

V mužskej kategórii to bolo jasné už od prvého kola. Mužov z Pavlíc nebolo možné predbehnúť, aj keď ich čas nebol z najrýchlejších, aké si na tejto trati pamätáme. Avšak treba podotknúť, že opäť ako jediný tím zo súťaže pokorili hranicu 15-tich sekúnd a s časom 14,16 získali s prehľadom prvé miesto ako aj najrýchlejší prúd s časom 14,09. To znamená že chalani pokračujú svojú púť IKHL bez straty jediného bodu. Druhé miesto obsadili muži z Podbranču Horná Dolina s časom 15,05. Chalani boli veľmi blízko k tomu pokoriť túto pomyselnú hranicu 15-tich sekúnd ale rozhodne sa nemajú za čo hanbiť a za predvedený útok im zaslúžene patrí už spomínané strieborné miesto. Tretie bronzové miesto na súťaži ako i tretie bronzové miesto za sebou v lige si vybojovali domáci muži z Babulicovho Vrchu, ktorí zastavili časomieru s časom 15,23 a to ešte z úplne prvého útoku súťaže kedy sa predpokladalo, že takýto čas nebude stačiť na pohárové umiestnenie. Lákadlom do budúcich súťaži môže byť  práve fakt, že medzi tímami od 3. do 6. miesta bol rozdiel výsledných časov len 0,17 sekundy. Všetko je stále otvorené a človek môže očakávať napínavé súboje do posledného finálového kola, ak sa tento trend udrží počas celého trvania aktuálnej sezóny IKHL.

Víťazom gratulujeme, ostatným súťažiacim prajeme veľa štastia a hlavne kopu hasičských útokov bez zranení. Súťaž o pohár starostu obce Kostolné, a teda 3. Kolo IKHL, sa ukázala byť zaujímavou a napínavou súťažou pre každého fanúšika tohto jedinečného športu. Držíme palce všetkým tímom na štvrtom ligovom kole v Topoleckej.