Je spustená rezervácia poradia na: .

29rocnik-memorialu-milana-kadlecika

29.ročník MEMORIÁLU MILANA KADLEČÍKA

Ing. Soňa Kadlečíková | 09.06.2022 | 808x

1.kolo IKHL sa konalo na ihrisku v Podbranči v sobotu 4.6.2022. Bol to 29.ročník súťaže s názvom Memoriál Milana Kadlečíka o Putovný pohár starostu obce Podbranč. Zúčastnilo sa na nej spolu 18 hasičských družstiev – 6 ženských a 12 mužských. Počasie bolo horúce, dusno, ale hlavne bez dažda a búrok . Napriek 7 nedokončeným disciplínam (ženy 1 a muži 6) -- sa nikomu nič nestalo a súťaž sa s úsmevmi na tvárach navečer vyhodnoteniami ukončila. V kategórii ŽENY sa na prvom mieste umiestnila DHZ Jablonka (výsledný čas 1.pokus 17,92s). Na druhom mieste skončilo domáce DHZ Podbranč Horná Dolina (čas 18,26s) a tretie miesto si vybojovali ženy z Babulicovho Vrchu (čas 18,52s). 

V kategórii MUŽI sa rozhodlo o víťazoch pri prvých pokusoch, keď DHZ Pavlice-A dosiahlo víťazný čas- 13,90s. Na 2.mieste sa umiestnili muži znova z domáceho DHZ Podbranč Horná Dolina (čas 14,41s), na treťom mieste skončilo družstvo z DHZ Topolecká (čas 14,57s).

Víťazom boli odovzdané krásne drevené trofeje. A absolútnemu víťazovi aj kryštálový Putovný pohár.

Najrýchlejší prúdar bol z DHZ Pavlice-A, 1.pokus – čas 13,39s – Marcel Jonáš. Prvenstvo medzi ženami si odniesla Beáta Jankovýchová z DHZ Podbranč Horná Dolina, 1.pokus - čas 17,06s. 

Počas dňa prebiehala tiež súťaž o najsilnejšiu dvojicu (muži)  a štvoricu (ženy). Kto najdlhšie udrží mašinu na rukách. Za prvenstvo si odniesli tekutú odmenu z Pálenice od Varsíkov.

Počas celého dňa sa dodržiaval pitný režim v bufetoch, zahnať hlad sa dalo pri grilovaných klobásach, langošoch alebo „klasickej cigánskej pečienke“.

 

Počas prestávky predviedlo útok domáce družstvo Plameňákov. 

 

Ďakujeme všetkým za účasť, stretneme sa na ďalších kolách IKHL.