Je spustená rezervácia poradia na: .

27rocnik-memorialu-milana-kadlecika-a-putovny-pohar-starostu-obce-podbranc

27.ročník MEMORIÁLU MILANA KADLEČÍKA a PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE PODBRANČ

Soňa Kadlečíková | 16.06.2019 | 1916x

2.kolo IKHL sa konalo na ihrisku v Podbranči v nedeľu 9.6.2019. Bol to 27.ročník súťaže s názvom Memoriál Milana Kadlečíka o Putovný pohár starostu obce Podbranč. Zúčastnilo sa na nej spolu 23 hasičských družstiev – 8 ženských a 15 mužských. Počasie bolo horúce, sem tam dusno, ale inak celkovo v pohode a hlavne bez dažda J. Napriek trom nedokončeným disciplínam (ženy 2 a muži 1) v prvom kole, ktoré ale opravili družstvá v 2.kole--  sa nikomu nič nestalo a súťaž sa s úsmevmi na tvárach navečer vyhodnoteniami ukončila. V kategórii ŽENY sa na prvom mieste umiestnilo DHZ Sládkovičovo (výsledný čas 1.pokus 17,10s). Na druhom mieste skončilo DHZ Hrašné (čas 17,11s) a tretie miesto si vybojovali domáce ženy z Podbranč Horná Dolina (čas 17,15s).  Ako vidno, družstvá sú vyrovnané, rozdiely vo výsledných časoch sú iba o „o chlp“.

V kategórii MUŽI sa rozhodlo o víťazoch pri prvých pokusoch, keď DHZ Babulicov Vrch dosiahlo víťazný čas- 14,26s. Na 2.mieste sa umiestnili muži z DHZ Sládkovičovo (čas 14,29s), na treťom mieste skončilo družstvo z DHZ Vrbové (čas 14,41s). Presne tento istý čas minulý rok na tejto súťaži stačil Babuličanom na 2.miesto (14,41s- r.2018)

Najrýchlejší prúdar bol z DHZ Sládkovičovo, 1.pokus – čas 13,32s – Samo Sabler. Prvenstvo medzi ženami si odniesla Lucia Liptáková z DHZ Drgoňova Dolina, s časom 16,51s.

Počas dňa prebiehala tiež súťaž o najsilnejšiu dvojicu (muži)  a štvoricu (ženy). Obidve prvenstvá si odniesli domáci. Štvorica (Katka, Bea, Miška a Aďa) udržali PS12 v rukách s výsledným časom 1:34:23. Mužská dvojica (Milan a Paťo) s časom 1:10:86. Za prvenstvo si odniesli tekutú odmenu z Pálenice od Varsíkov.

Počas celého dňa sa dodržiaval pitný režim v bufetoch, schladiť sa dalo pri zmrzline a zahnať hlad pri grilovaných klobásach, palacinkách alebo „klasickej cigánskej pečienke“.

A na záver len tak exhibične predviedlo svoj útok družstvo zložené z „bufetárov a technickej obsluhy“...Na pohár to síce nebolo, ale dali to.

 

Ďakujeme všetkým za účasť, stretneme sa na ďalších kolách IKHL.