Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

12-rocnik-hasicskej-sutaze-o-pohar-riaditela-lesoturu

12. ročník hasičskej súťaže o „Pohár riaditeľa Lesoturu“

DHZ Topolecká | 08.07.2023 | 284x

12. ročník hasičskej súťaže o „Pohár  riaditeľa Lesoturu“ a zároveň 4. kolo IKHL sa aj tento rok konala hneď prvý júlový víkend a to 01.07.2022. Začiatok súťaže sme taktiež mierne upravili, začínali sme o 12:00 hod. Súťaž sa konala pri požiarnej zbrojnici v Topoleckej. Súťaže sa zúčastnilo 26 družstiev z toho 9 ženských družstiev. Každé družstvo vykonávalo požiarny útok tzv. „hurá spôsobom“ v dvoch kolách, ktoré nasledovali hneď po sebe, samozrejme s krátkou prestávkou. Na dodržiavanie pravidiel férovej súťaže podľa pravidiel IKHL dozerali rozhodcovia.

Tohtoročné počasie sme si nevedeli rezervovať, predpovede boli rôznorodé ale nakoniec nám nepršalo a bolo príjemne teplo, dá sa povedať, že v tento deň boli ideálne podmienky na výborné požiarne útoky. Napriek náročnejšej trati, konkrétne betónovému nabehu a zámkovej dlažbe sa nikomu počas súťaže nič nestalo a o Pohár riaditeľa Lesoturu si tento rok odniesli v mužskej kategórii Pavlice a v ženskej kategórii Jablonka. V tomto ročniku boli pohárom ocenovane v oboch kategóriách prvé 4. miesta. Jednotlivé umiestnenia podľa kategórie:

Muži:

1.      miesto  DHZ Pavlice s časom 14,05,

2.      miesto  DHZ Babulicov Vrch s časom 14,71,   

3.      miesto DHZ Radimov s časom 15,21 (o umiestnení rozhodol druhý pokus),

4.      miesto DHZ Podbranč Horná Dolina s časom 15,21.

v kategórii ženy:

1.      miesto DHZ Jablonka s časom 17,75,

2.      miesto DHZ Hrašné s časom 17,92,

3.      miesto DHZ Prašník s časom 18,28,

4.      miesto DHZ Babulicov Vrch s časom 18,66.

Najrýchlejší prúd v kategórii žien si odniesli ženy z Hrašného a to na ľavom prúde, v druhom pokuse s časom 17,44. Najrýchlejší prúd v kategórii mužov si odniesli Pavlice s časom 13,66 na ľavom prúde počas prvého pokusu.

Nakoniec vyhodnotenia prišlo aj k malému prekvapeniu a to bol pohár rozhodcov venovaný družstvu podľa jeho správania poČas súťaze a tento pohár si odnieslo domáce DHZ Topolecká.