Je spustená rezervácia poradia na: .

10-rocnik-sutaze-hasicskych-zborov-o-pohar-riaditela-lesoturu

10. ročník súťaže hasičských zborov o „Pohár riaditeľa Lesoturu“

Mgr. Alena Valentová | 04.07.2019 | 2243x

DHZ Topolecká v spolupráci s Lesturom a Inovecko-Karpatskou hasičskou ligou zorganizovala 10. ročník súťaže hasičských zborov o „Pohár  riaditeľa Lesoturu“, ktorá sa konala 29.06.2019.

Hasičská súťaž o „Pohár  riaditeľa Lesoturu“ a zároveň 4. kolo IKHL sa konala 29.06.2019 o 13:00 hod. pri požiarnej zbrojnici v Topoleckej. Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev z toho 8ženských družstiev. Celá súťaž začala registráciou súťažných družstiev v čase od 12:00 hod. Po zaregistrovaní jednotlivých družstiev sa súťaž začala o 13:00 hod. a poradie jednotlivých družstiev bolo určené časom registrácie. Každé družstvo vykonávalo požiarny útok tzv. „hurá spôsobom“v dvoch kolách, ktoré nasledovali hneď po sebe, samozrejme s krátkou prestávkou. Na dodržiavanie pravidiel férovej súťaže podľa pravidiel IKHL dozerali rozhodcovia  z jednotlivých zborov DPO.

Táto súťaž bola výnimočná, pretože sa zmenilo miesto a prvý krát sa konala pri požiarnej zbrojnici v Topoleckej. Túto súťažnú trať si súťažiaci pochvaľovali. Teplé slnečné lúče zohriali teplotu vzduchu na 33°C. Samozrejme na schladenie sme mali k dispozícií zmrzlinára, ktorý ponúkal rôzny sortiment zmrzliny a nanukov.

V tento slnečný teplý deň boli ideálne podmienky na požiarny útok.  Pohár riaditeľa Lesoturu si odniesli: 

v kategórii muži

  1. miesto  DHZ Podbranč Horná Dolina s časom 14,06,
  2. miesto  DHZ Sládkovičovo s časom 14,27,   
  3. miesto DHZ Babulicov Vrch s časom 14,30,

v kategórii ženy

  1. miesto DHZ Prašník s časom 17,09,
  2. miesto DHZ Drgoňova Dolina s časom 17,17,
  3. miesto DHZ Hrašné s časom 17,41.

Na výsledkovej listine sa naši hasiči z Topoleckej neumiestnili na prvých priečkach a tak sme museli prijať 7.miesto s časom 14,76, ale nálada a odhodlanie neopadlo, pretože  na radu prišla voľná zábava pri dobrej hudbe a občerstvení.

Každý organizátor vie, že usporiadať akciu pre veľký počet ľudí je dosť náročné a bez  pomoci a cieľavedomosti  nadšených fanúšikov a priateľov, ktorí sú ochotní bez nároku na odmenu vždy priložiť ruku k dielu,to nie je možné a preto si to veľmi vážime a sme hrdí na to, že takí ľudia stoja a podporujú našu DHZ Topolecká a pri tejto príležitosti by sme sa im chceli poďakovať.