Je spustená rezervácia poradia na: .

1-kolo-v-senici

1. kolo v Senici

Monika Filková, Firesport Family Senica o.z. | 10.06.2023 | 336x

Prvé koho 11. ročníka IKHL odštartovalo 3. júna 2023 v Senici, na súťaži Firesport Family CUP.

V areáli I. Základnej školy si počas slnečnej soboty zabehlo dvadsaťpäť tímov, z toho až deväť
ženských. Veterné počasie už tradične komplikovalo prúdarom zostreky, no napriek tomu
sme videli v oboch kategóriách kvalitné výkony.

Rekordy trate sa síce, tak ako minulý rok, ani tento ročník opäť nepodarilo pokoriť, no
najkrajší 13-kový čas zostreku sa podaril najlepšiemu prúdarovi súťaže, Miroslavovi Bosákovi
z DHZ Pavlice, ktorý zostrelil ľavý terč s časom 13:58. Aj vďaka tomuto prúdarovi sa mužom
z Pavlíc podaril výsledný čas 14:07, s ktorým si získali na súťaži prvenstvo už v prvom pokuse,
a odniesli si so sebou na zbrojnicu aj putovný pohár Firesport Family CUP.
V ženskej kategórii si putovný pohár so sebou odniesli ambiciózne ženy z DHZ Rudník, ktoré
sa, posílené o nové členky tímu, budú tento rok opäť snažiť vrátiť sa na trať a dosahovať čo
možno najlepšie výsledky. Za svoj výsledný čas druhého pokusu 19:28 si z prvého ligového
kola odnášajú 10 bodov do tabuľky. Tesne za nimi sa s výsledným časom 19:52 umiestnili
skúsené ženy z DHZ Prašník a na treťom mieste sa s časom 20:13 umiestnili ženy z DHZ
Hrašné. V ženskej kategórii sa najlepší prúd súťaže podarilo zostreliť až z piateho miesta
tabuľky, a to Patrícii Nevoralovej, z pravého prúdu za DHZ Babulicov Vrch.
Za mužmi z Pavlíc sa umiestnili muži z DHZ Topolecká, ktorí si svoj lepší útok zabehli taktiež
už v prvom pokuse a zapísali si výsledný čas 14:81. S rozdielom necelých dvoch desatín
sekundy sa na treťom mieste umiestnili muži z DHZ Babulicov Vrch, s výsledným časom
14,97.

V mene Firesport Family Senica o.z. sa chcem poďakovať všetkým hosťom, ako aj rozhodcom
za ich podporu a súťažiacim tímom za ich disciplínu počas celého priebehu súťaže.
Poďakovanie patrí tiež Adamovi Rojkovičovi, ktorý osobne zabezpečoval zdravotnú službu
počas celej súťaže, prostredníctvom organizácie Slovenský záchranný systém o.z.
Držíme palce všetkým tímom budúci víkend na druhom ligovom kole v Podbrančí, a tešíme
sa opäť o rok, na VII. ročníku súťaže Firesport Family CUP.