Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

o-pohar-starostu-obce-kostolne

O pohár starostu obce Kostolné

Ján Ferianec | 27.06.2024 | 148x

O pohár starostu obce Kostolné

Dňa 22. júna 2024 sa na futbalovom ihrisku v Kostolnom konala súťaž o pohár starostu obce, 4. kolo XII. ročníka IKHL, ktoré prinieslo množstvo napínavých momentov a prekvapení. Počasie bolo z rána síce premenlivé, ale počas samotnej súťaže sa ukázalo slnečné a príjemné počasie, čo vytvorilo skvelé podmienky pre všetky tímy a fanúšikov tohto jedinečného športu ktorí prišli povzbudiť svojich favoritov.

Táto trať sa v minulosti pýšila rýchlymi časmi, čo bolo po minulých sezónach menej viditeľné, avšak tento ročník poukázal inak, kedy bol pokorený rekord trate v mužskej kategórii. 

V ženskej kategórii sa na najvyšší stupeň víťazov postavil tím žien z Prašníka, ktorý svojím zabehnutým časom s hodnotou 16,84s (16,47 tento čas bol ohodnotený ako najrýchlejší zostrek kola v ženskej kategórii), presvedčivo získal prvé miesto. Na druhom mieste skončili DHZ Rudník a to s časom 17,33, nasledované tretím tímom DHZ Topolecká ktorým sa podarilo zastaviť časomieru s hodnotou 17,56. Príjemným prekvapením bol i výkon žien z DHZ Bošáca, ktoré svojím výkonom obsadili štvrté miesto s výslednou hodnotou 17,83 a ukázali tak, že i oni môžu v blízkej budúcnosti siahať na pohárové umiestnenia.

V mužskej kategórii sa už po štvrtýkrát za sebou stali suverénnymi víťazmi muži z Pavlíc, ktorí opäť ukázali svoju dominanciu na trati kedy ako jediný tím pokoril hranicu 14-tich sekúnd a s výsledným časom 13,70 (13,12 bol čas lepšieho zostreku, a len kúsok chýbal aby sme boli svedkami zostreku pod 13tou sekundou). Druhé miesto si vybojovali páni z Hrnčiaroviec nad Parnou A s časom 14,05. Boj o tretie miesto bol mimoriadne vyrovnaný, kde rozhodli najmenšie detaily. Tím mužov z Rudníka nakoniec vyšiel víťazne z mikro súboja medzi nimi a tímami DHZ Hrnčiarovce nad Parnou B a DHZ Vrzavka, pričom rozdiel medzi týmito troma tímami bol iba 4 stotiny sekundy (14,72 - 14,76).

Súťaž spríjemnili aj útoky domácich žien z Babulicovho vrchu, ktoré za pomoci z Podbranča ukázali, že aj po minuloročnom vyhlásení športového dôchodku by sa v tomto ročníku nestratili medzi súperkami v ženskej kategórii.

Táto súťaž bola plná napätia, radosti a skvelých športových výkonov, ktoré zanechali nezabudnuteľné dojmy u všetkých zúčastnených. Táto sezóna ligy IKHL sa nám pomaly začína preklápať do svojej druhej polovice a je na výsledkovej tabuli vidieť ktoré tímy budú tento rok bojovať o miesta na "bedni". Avšak, netreba zabúdať ani na tímy ktoré sa nachádzajú nižšie, ako sme sa už veľakrát presvedčili  dokážu zamiešať poradím vo svojich kategóriach. Mne už nezostáva nič iné, iba poďakovať všetkým fanúšikom za fandenie a podporu a popriať veľa šťastia hasičským družstvám v ďalších kolách.