Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

-firesport-family-cup-

Firesport Family CUP

Monika Filková | 26.06.2024 | 30x

Druhý júnový víkend sa v areáli 1. základnej školy v Senici, netradične v nedeľu, konalo druhé kolo XII. ročníka IKHL. Slnečné počasie nás sprevádzalo počas celého dňa, dúfajúc, že na tejto trati padnú nové rekordy. 

Na štart sa postavilo spolu 25 družstiev, z toho až 10 ženských tímov. Ukázalo sa, že v ženskej kategórii sa v tomto ročníku môžeme tešiť na veľmi vyrovnané súboje o prvé priečky. Z tejto súťaže si prvé miesto si zaslúžene odniesli ženy z DHZ Topolecká, a s výsledným časom 17:67 si domov odniesli aj putovný pohár Firesport Family CUP. Na druhom mieste sa umiestnili ženy z DHZ Jablonka s výsledným časom svojho druhého pokusu, a to 19:12. Tretím miestom boli ocenené ženy z DHZ Hrašné, ktoré si ocenenie zabezpečili výsledným časom druhého pokusu, 19:23. Rivalkám z DHZ Prašník sa na tejto trati nezadarilo, no tomuto tímu sa podaril nalepší prúd súťaže, o ktorý zaslúžila konkrétne Beátka Jankovýchová, dosiahnutím času 16:97 na pravom prúde.
Súťažné družstvá predstavili prekrásne výkony, u mužov sa najlepšie darilo DHZ Pavlice, ktorí si odniesli zo súťaže prvé miesto a putovný pohár Firesport Family CUP na jeden rok. Výsledným časom druhého pokusu, 13:82, sa mužom dokonca podarilo prekonať rekord senickej trate. Odniesli si so sebou tiež najlepší prúd súťaže, ktorý dosiahol vo svojom druhom pokuse, na ľavom prúde, Marcel Jonáš, a zostrekol terč s časom 13:31. Muži z DHZ Hrnčiarovce nad Parnou, tiež ukázali na trati s betónovým nábehom dva vynikajúce požiarne útoky, a so svojim lepším výsledným časom 14:45 sa umiestnili na druhom mieste. Tesne za nimi, na treťom mieste, sa umiestnili muži z DHZ Bošáca, ktorí rovnako predviedli dva kvalitné požiarne útoky a svoj lepší, druhý pokus, dokončili výsledným časom 15:01.
 
Monika Filková, Firesport Family Senica