Je spustená rezervácia poradia na: 8.kolo IKHL Hrašné.

-31rocnik-memorialu-

31.ročník MEMORIÁLU

Ing. Soňa Kadlečíková | 26.06.2024 | 31x

31.ročník MEMORIÁLU MILANA KADLEČÍKA / PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE PODBRANČ

3.kolo IKHL sa konalo na ihrisku v Podbranči v sobotu 15.6.2024. Zúčastnilo sa na nej spolu 25 hasičských družstiev – 8 ženských a 17 mužských. Počasie bolo veľmi pekné slnečné. Napriek 8 nedokončeným disciplínam (ženy 1 a muži 7) -- sa nikomu nič nestalo a súťaž sa s úsmevmi na tvárach navečer vyhodnoteniami ukončila. V kategórii ŽENY sa na prvom mieste umiestnili DHZ Prašník (výsledný čas 2.pokus 16,87s). Na druhom mieste skončili ženy z DHZ Topolecká (čas 17,26s) a tretie miesto si vybojovali ženy z DHZ Jablonka (čas 18,23s). 

V kategórii MUŽI sa rozhodlo o víťazoch pri prvých pokusoch, keď DHZ Pavlice dosiahlo víťazný čas- 13,25s. Na 2.mieste sa umiestnili muži z DHZ Hrnčiarovce nad Parnou-A (čas 14,44s), na treťom mieste skončilo tiež družstvo z DHZ Hrnčiarovce nad Parnou-B (čas 14,53s).

Víťazom boli odovzdané poháre a absolútnemu víťazovi aj kryštálový Putovný pohár starostu obce Podbranč.

Najrýchlejší prúdar bol z DHZ Pavlice, 1.pokus – čas 13,18s – Marcel Jonáš. Prvenstvo medzi ženami si odniesla Dominika Chlebíková z DHZ Prašník, 2.pokus - čas 16,58s.

Počas dňa prebiehala tiež súťaž o najsilnejšiu dvojicu (muži)  a štvoricu (ženy). Kto najdlhšie udrží mašinu na rukách. Za prvenstvo si odniesli tekutú odmenu z Pálenice od Varsíkov.

Počas celého dňa sa dodržiaval pitný režim v bufetoch, zahnať hlad sa dalo pri langošoch alebo „klasickej cigánskej pečienke“.

Napriek viacerým zmenám v štartovke v prvom kole, kvôli okresným súťažiam, súťaž prebiehala plynule. Týmto ďakujeme tímom, že boli disciplinovaní a ohľaduplní jeden k druhému. Ďakujeme za túto vzájomnú spoluprácu ????

Ďakujeme všetkým za účasť, stretneme sa na ďalších kolách IKHL.

Ing. Soňa Kadlečíková, DHZ Podbranč Horná Dolina